· · · ·
Ogłoszenia z regionów
·dolnośląskie (33)
·kujawsko-pomorskie (8)
·lubelskie (7)
·lubuskie (8)
·łódzkie (9)
·małopolskie (39)
·mazowieckie (67)
·opolskie (4)
·podkarpackie (4)
·podlaskie (6)
·pomorskie (25)
·śląskie (25)
·świętokrzyskie (6)
·warmińsko-mazurskie (3)
·wielkopolskie (22)
·zachodniopomorskie (8)
Ogłoszenia > Turystyka i wypoczynek > Pozostałe

Produkcja wystaw i atrakcji tematycznych
Firma została założona w celu realizacji projektu parku tematycznego „Polska i �wiat w miniaturze” jako ogólnopolskiej atrakcji turystycznej z planowaną lokalizacją w Łodzi.

Jest też największym organizatorem i producentem wędrownych wystaw oraz eventów tematycznych w Polsce. Park Miniatur SA jest właścicielem największej wystawy tematycznej w Polsce - "Dinozaury - giganci czasów prehistorycznych", która bijąc rekordy frekwencyjne, stała się najchętniej odwiedzaną wystawą w kraju. Wyprodukował również wystawę (mixed-media) "Klątwa Faraonów - Tajemnice starożytnego Egiptu", stając się pionierem tego nurtu w naszym kraju. Od września 2008 roku jest właścicielem i zarządcą Disocvery Center "Experymentarium" w Łodzi. Zarządza także Arena Laser Games - największą areną laserową w Polsce, która znajduje się także w łódzkiej Manufakturze.

Park Miniatur S.A., jako pierwsza w Polsce prywatna firma zaczęła propagować interaktywne wystawy o charakterze popularno–naukowym. Firma wprowadza do Polski nowoczesne technologie w sektorze zagospodarowania czasu wolnego (ang. leisure industry), jak również podejmuje inicjatywy na rzecz poprawy wizerunku miasta w którym ma siedzibę (w listopadzie zorganizowana debata „Co z ta Łodzią?") i polepszenia jego atrakcyjności turystycznej (opracowane projektu ogólnopolskich atrakcji turystycznych m.in. Centrum Nauki w Łodzi i parku „Polska i �wiat w miniaturze”).


Lokalizacja: Experymentarium w Łodzi,ul. Karskiego 5, Maufaktura, Rynek, I piętro
E-mail: biuro@parkminiatur.pl
WWW: http://parkminiatur.pl
Telefon: (42) 632-76-04
Region: łódzkie
Dodano: 19-01-2010
Odsłon: 1633
Reklama warta Twojego kliknięcia
Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.1181
Zapytania SQL: 39