· · · ·
Ogłoszenia z regionów
·dolnośląskie (33)
·kujawsko-pomorskie (8)
·lubelskie (7)
·lubuskie (8)
·łódzkie (9)
·małopolskie (39)
·mazowieckie (67)
·opolskie (4)
·podkarpackie (4)
·podlaskie (6)
·pomorskie (25)
·śląskie (25)
·świętokrzyskie (6)
·warmińsko-mazurskie (3)
·wielkopolskie (22)
·zachodniopomorskie (8)
Ogłoszenia > Turystyka i wypoczynek > Pozostałe

Farma69 - Miejsce Warte odkrycia
Witamy na naszej farmie! Farma 69 to gospodarstwo agroturystyczne położone 1 km od wsi Kopaniec, w Górach Izerskich, niedaleko Szklarskiej Poręby. Usytuowane wśród lasów, na słonecznym stoku, skąd rozciąga się wspaniały widok na Góry Kaczawskie i Kotlinę Jeleniogórską.

Nieskażona przyroda oraz niepowtarzalny klimat sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta. Zadbaliśmy o przygotowanie różnego rodzaju atrakcji dla naszych gości. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Czy lubisz aktywny wypoczynek, czy ciszę i spokój, postaramy się abyś spędził u nas niezapomniane chwile. Zapraszamy przez cały rok!

Kopaniec to mała wieś położona na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich, na wysokości 450?750 m n.p.m. Swoją niezwykłość zawdzięcza wyjątkowym walorom krajobrazowym, historycznym i kulturowym.

Do atrakcji wsi należą tajemnicze wały kamienne, kościół pw. św. Antoniego, średniowieczna leśna huta szkła. Ponadto we wsi działają Teatr Ludowy Kopaniec, grupa średniowieczna Cornu Cervi, galeria sztuki Wysoki Kamień, galeria Na Płocie, muzeum starych instrumentów z pokazem gry oraz pracownie artystyczne (m.in. wyrobu ceramiki z pokazami i warsztatami).

Naszą niewątpliwą dumą jest, żyjąca własnym życiem, pełonowymiarowa replika średniowiecznej osady.

Goście lubiący aktywny wypoczynek znajdą w naszej wiosce stadninę koni szetlandzkich z możliwością nauki jazdy i wyjazdów w teren. W górnej części Kopańca są wyznaczone trasy biegowe i rowerowe łączące się z trasami w Jakuszycach.

Zapraszamy na oficjalną stronę Kopańca.

Osada Kopaniec to wierna rekonstrukcja XIII wiecznego założenia o charakterze rolniczym i rzemieślniczym. Zbudowana na planie koła, otoczona naturalnym płotem, prezentuje przegląd architektury, rzemiosł i obyczajów trzynastego stulecia.

Patrzymy na nią jak na wspólnotę pionierów walczących z siłami przyrody, zdanych tylko na siebie i swoje umiejętności. Wspólnotę, która doskonale rozumiała znaczenie działania w grupie. Być może aktywność mieszkańców osady, Mąsa, Wojciesza, Twardoty, Głąba, Kołacza, Pirosza i innych była wspierana przez obcych, zwanych ?gośćmi?. Zwłaszcza, kiedy okazało się, że na tym terenie odkryto złoża cennych kruszców, z tym najbardziej cenionym ? złotem. Być może zamieszkali w osadzie Walonowie , miśnieńscy górnicy i hutnicy, wydobywali miejscowe złoto i zakładali pierwsze huty szkła. Być może do osady zawitał czasem kupiec wiozący swój towar do Czech? lub zbieg i uciekinier, który liczył na azyl na tym odludziu.

Pragnąc doświadczyć historii, tworzymy dzisiaj trzynastowieczną Osadę Kopaniec. Osadę, w której odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i tradycje (chaty kowala, cieśli, ceramika, wikliniarza i powroźnika, tkaczek, medyka). Gdzie można usłyszeć miłosną pieśń zabłąkanego trubadura lub rubaszny tekst pijackiej piosenki, podziwiać taniec i surowe formy teatralne prezentowane chętnie przez zamieszkujących Osadę artystów, skosztować średniowieczne jadło.

Warto tu przyjechać choćby po to, aby zrozumieć czym różni się dawna Osada od współczesnego osiedla. Może być to doświadczenie zaskakujące i inspirujące.

Osada Kopaniec została otwarta pierwszego maja 2008 roku i cieszy się dużym powodzeniem wśród zwiedzających.

Latem zapraszamy do korzystania ze znajdujących się w okolicy licznych szlaków rowerowych i pieszych. Bliskość parku narodowego, wodospadów, tam na rzekach, czy sztolni kopalnianych może urozmaicić niejedną wędrówkę.

W zimie panują tutaj wspaniałe warunki dla narciarzy biegowych, a bliska odległość od centrów zimowych w Szklarskiej Porębie i Harrachovie w Czechach tworzy z Farmy 69 bazę wypadową dla narciarzy zjazdowych.

Lokalizacja: Kopaniec 69, 58-512 Kopaniec
E-mail: farma69@poczta.onet.pl
WWW: http://farma69.pl
Telefon: (75) 754-14-33
Region: dolnośląskie
Dodano: 01-01-2011
Odsłon: 1290
Reklama warta Twojego kliknięcia
Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0392
Zapytania SQL: 39