· · · ·
Hurtownia Napoje!
Ogłoszenia z regionów
·dolnośląskie (52)
·kujawsko-pomorskie (13)
·lubelskie (13)
·lubuskie (12)
·łódzkie (13)
·małopolskie (64)
·mazowieckie (99)
·opolskie (7)
·podkarpackie (11)
·podlaskie (9)
·pomorskie (50)
·śląskie (34)
·świętokrzyskie (12)
·warmińsko-mazurskie (15)
·wielkopolskie (31)
·zachodniopomorskie (20)
Ogłoszenia > Turystyka i wypoczynek > Pokoje gościnne

Domek weekendowy, typu bungalow Reda - Agroturystyka
Domek weekendowy /typu bungalow/ w zabudowie szeregowej - parterowy, konstrukcji drewnianej w Nadolu nad jeziorem Żarnowieckim. Ogrzewany, czynny przez cały rok, o powierzchni 80 m kw. szczególnie do wynajęcia letnikom i turystom. 95 metrów od mola spacerowego. Posiada pokój dzienny z pojedynczymi kanapo - tapczanami; dwie sypialnie; aneks jadalno - kuchenny z elektrycznym trzonem 4 płytkowym, lodówko zamrażarką oraz kompletem naczyń i sztućców; WC z umywalką, wydzielonym pomieszczeniem na natrysk z wodą ciepłą i zimną; taras z przydomowym trawnikiem użytkowym ogrodzonym żywopłotem. Ponadto oferujemy:

* telefon,
* wydzielone stanowisko do parkowania samochodu,
* grille,
* do dyspozycji rowery.

Zapewniamy idealne miejsce dla wczasów rodzinnych i komfortowy pobyt 6-ciu osób /liczba ta nie powinna być przekroczona/.
Szczególnie polecamy pobyt osobom które m. in.

* kochają wędkarstwo,
* są oddane pływaniu i innym sportom wodnym,
* uwielbiają spacery wyznaczonymi trasami turystycznymi i ścieżkami wędrownymi,
* lubią turystykę rowerową i samochodową.

To wymarzona okolica dla miłujących las, spokój, ciszę, wędkarstwo i spacery ! Teren ten ze względu na swoją unikalność, został objęty parkiem krajobrazowym. Panuje tu mikroklimat o dużej zasobności jodu. To również dobry punkt wypadowy do innych atrakcyjnych miejscowości takich jak m. in.: Jastrzębia Góra, Hel, Gdynia.

Turysto - Wczasowiczu !

Jeżeli szukasz czystego powietrza, ciszy i spokoju, lubisz wędrować i podziwiać piękne i zróżnicowane krajobrazy - zapraszamy do nas !

Historia Nadola sięga odległych czasów. Wieś ta znana jest już od XIII wieku. Należy przypomnieć, że była jedyną wsią kaszubską leżącą po wschodniej stronie jeziora Żarnowieckiego, którą po długich staraniach, w ramach działającej w 1920 roku Międzynarodowej Komisji Demarkacyjnej, zdołano przyłączyć do Polski.

Tuż przed I wojną światową znany działacz Antoni Abraham bywał bardzo częstym gościem Kaszubów - ludności polskiej zamieszkującej Nadole.

Jednak ze wszystkich wizyt, najbardziej pamiętny jest pobyt w sierpniu 1938 roku prezydenta Ignacego Mościckiego. Z faktu tego bardzo dumni są Nadolanie.

Jezioro Żarnowieckie od dawien dawna jest integralnie związane z Nadolem. Dzieki niemu wieś do dziś posiada charakter osady rybackiej. Należy pamiętać, że od II połowy XIX wieku istnieje już jako wieś letniskowa.

Jezioro rynnowe było ongiś Zatoką Bałtycką - jego długość wynosi 7,5 km, maksymalnej szerokości 2,6 km, a głębokość max. 19,5 m.

Raj dla wędkarzy: można tu bardzo często złowić płocie, okonie, szczupaki i węgorze. Przez jezioro przepływa rzeka Piaśnica, odprowadzająca jego wody do Bałtyku. Na jeziorze można też uprawiać żeglarstwo, oraz wszelkie sporty motorowodne.

Jezioro Żarnowieckie zalicza się do do wód o pierwszej klasie czystości.

Wieś otacza ściana zieleni; to przeważnie lasy bukowe. Wokół dominują wzgórza morenowe. Dzięki bliskości Bałtyku panuje tu łagodny klimat morski, charakteryzujący się najmniejszą w kraju amplitudą średnich temperatur nocnych.

W sąsiedztwie ponad 100 metrowego mola spacerowo - widokowego mieści się przystań żeglarska i strzeżone kąpieliska.

Oprócz walorów krajobrazowych, na terenie sołectwa znajdują się liczne bary, kawiarnie i restauracje, oferujące dobre jedzenie i zabawę. A do Bałtyku można też dotrzeć w przeciągu 15 - 20 minut /Białogóra, Dębki/. Tereny te są też dostosowane do uprawiania czynnej rekreacji -rowery, sanki, narty, piesze wycieczki.

Do Nadola prowadzi bardzo dogodny dojazd z Wejherowa PKS-em lub własnym transportem, kierując się na Bolszewo, Rybno, Czymanowo.

Lokalizacja: ul. Gdańska 48 84-240 Reda
E-mail: malpress@wp.pl
WWW: http://www.nadole.com.pl
Telefon: (58) 678 40 50, 721-046-050
Region: pomorskie
Dodano: 01-01-2011
Odsłon: 1204
Reklama warta Twojego kliknięcia
Hurtownia Napoje!
Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0598
Zapytania SQL: 42